środa, 13 lipca 2016

Nowości wydawnicze Novae Res

   Zachęcamy do zapoznania się z listą nowości wydawniczych Novae Res. Wśród ostatnich premier znajdziecie zarówno literaturę fantasy, kryminał oraz przekład Fausta J.W. Goethego.


Faust. Tragedii część pierwsza — Johann Wolfgang von Goethe


    Czy człowiek jest w stanie posiąść wszelką wiedzę? Jak daleko można się posunąć w poszukiwaniu własnego szczęścia? I czy w ogóle istnieją jeszcze jakieś granice?

    Są w literaturze utwory, o których mówi się „genialne”. Z jednej strony chodzi wówczas o kunszt pisarski, kulturę słowa i doskonałe fabuły. Z drugiej jednak o uniwersalność, która sprawia, że bez względu na szerokość geograficzną i czas skłaniają do refleksji, a tematyka w nich podejmowana pozostaje zawsze aktualna. Taki jest właśnie Faust, w którym znajdziemy i problem męskiej obsesji władzy, i erotyzmu, który rządzi człowiekiem, i problem upodmiotowienia kobiecego piękna. Dzięki temu nowemu tłumaczeniu kanonicznego dzieła Goethego możemy po raz wtóry sięgnąć do klasyki i odkryć to, co inspiruje od przeszło dwustu lat.

Element układanki — Hanna Szemar


    Wzięta pisarka, żona lekarza sądowego, kobieta tajemnicza, wrażliwa i uparta zostaje uwikłana w serię niewyjaśnionych morderstw. W zagadkowych okolicznościach giną bliscy jej mężczyźni. Dotychczas ustabilizowane życie Elżbiety gmatwa się i rozsypuje jak niekompletne puzzle, których nie sposób połączyć z powrotem.

    Powieść porusza między innymi problem wyobcowania z powodu odmienności człowieka i braku tolerancji. Potwierdza tezę, że jedno zdarzenie potrafi zrujnować życie. Wciąga i zmusza czytelnika w snucie domysłów, często wiodących w „ślepą uliczkę” i ma, jak na porządny kryminał przystało, zupełnie zaskakujące zakończenie.

Successio — Dawid Niemiec


    Julian Nowak jest na pozór przeciętnym człowiekiem. Dorobił się sporego majątku na zagranicznych kontraktach i czasem spędza czas w Polsce, gdzie posiada dom w małym miasteczku. Pewnego dnia ktoś usiłuje go zabić, lecz udaje mu się ujść z życiem. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest nieudolnie, a wszystko wskazuje na to, że zabójcy nadal czają się gdzieś za jego plecami. Julian, aby przeżyć, sam musi postarać się rozwikłać zagadkę. Pomagają mu w tym były policjant i młoda pani adwokat. Im więcej odkrywają, tym sprawa staje się bardziej zagmatwana i nieprawdopodobna. Czy to możliwe, żeby nic nieznaczący, szary człowiek stał się celem tajnej organizacji, która upatruje w nim kogoś więcej niż tylko spawacza rur na platformach wiertniczych? Kim naprawdę jest Julian Nowak i jakie jest jego przeznaczenie?

    Dawid Niemiec – urodzony w roku 1977 w Katowicach, absolwent Technikum Kolejowego w Gliwicach, pracował na kolejach w Polsce, Anglii i Emiratach Arabskich.
W 2004 roku zadebiutował wydanym przez Bibliotekę Śląską tomikiem wierszy „Podpalanie miasta”.
    Publikował także prozę i poezję na łamach tygodnika „Śląsk”.

Światło w mroku — I.M. Darkss


Jeden wieczór.
Tyle wystarczy, by Eli przekonała się, jak niewiele potrzeba, by wszystko, obróciło się w pył.
Jeden wybór, który może przynieść śmierć milionom istnień.
Ona, która nie zdaje sobie sprawy, że należy do Lamandi – rodu Światła – który wkrótce się o nią upomni.
On jako jedyny mężczyzna, który może zapewnić jej bezpieczeństwo.
Ale czy można ufać komuś, kto nosi w sobie Mrok?

Damy we fiolecie — Marcin Majchrzak


    Dla mieszkańców Morbus — państwa-miasta rządzonego twardą ręką przez cesarzową Segvinę - bez wątpienia nadchodzą ciężkie czasy. Niektórzy spośród nich spoglądają na cesarski pałac z trwogą, inni zaś z nieskrywaną pokusą, bo ciężkie czasy sprzyjają błyskawicznym karierom… i jeszcze szybszym upadkom.

    Alena, pracownica manufaktury obuwniczej, podejmuje pierwsze kroki w walce o demokrację i obalenie tyranii. Jest tylko jeden kłopot — tyrani rzadko kiedy pozwalają się dobrowolnie obalać.

    Lock, drobny złodziejaszek, nie ma tak wielkich ambicji. Od życia pragnie tylko pełnego brzucha i ciepłego kąta. Przypadkiem wplątany zostaje jednak w ciąg wydarzeń, które mogą uczynić go bohaterem. Albo martwym bohaterem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz