poniedziałek, 16 marca 2015

Zły jednorożec - powieść fantasy pełna absurdalnego humoru



     Przedstawiamy książkę Zły jednorożec – której tytułowy bohater przekona Was, że róg, który wyróżnia go, od jego braci koni, nie służy jedynie do ozdoby. Zwariowana przygoda wypełniona po brzegi gamą niesamowitych postaci i absurdalnym humorem sprawi, że nie będziecie mogli się oderwać od lektury!
      

     Główny bohater – Maks Spencer jest jedyną osobą mogącą odczytać najbardziej magiczną księgę jaką kiedykolwiek napisano, czyli „Kodeks nieskończonej poznawalności”. Ale poza ryzykiem obcowania z magią, na Maksa czyha też inne niebezpieczeństwo: jednorożec o imieniu Księżniczka. Nie jest ona typowym jednorożcem w jakiego wierzą ziemskie dzieci – wie, że róg jakim została obdarzona przez Naturę nie służy wyłącznie do ozdoby… Księżniczka, w zamian za obietnicę niesamowitej mięsnej uczty, ma za zadanie dostarczyć księgę do złego czarownika i jego tajemniczego mistrza. Maks musi zdobyć się na odwagę, aby uratować siebie, swoich przyjaciół i… tu niespodzianka: całą ludzkość!

     Kaczka zombie, roboty, klaustrofobiczne krasnoludy i inteligentna gra zręcznościowa z lat 80. tworzą cudownie surrealistyczną atmosferę tej historii. Clark tworzy szalenie zabawny świat, bez antagonizmu, delikatnie parodiując m.in. Tolkiena i Rowling.


Pierwsza część zabawnej trylogii. Kolejne części to: „Puchaty smok” i „Miły ogr”.

     Akcja książki toczy się w kilku różnych miejscach i okresach czasu. Autor zabiera nas w podróż m.in. do teraźniejszego Magrusu (krainy gdzie magia jest powszechnie obecna) jak i przyszłego Techrusu (naszej Ziemi za lat klilkaset). Dzięki temu, podczas lektury, mamy okazję zetknąć się zarówno z istotami baśniowymi, współczesnymi nastolatkami, a także produktami wysoko rozwiniętej technologii, czyli robotami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

     Miłośnicy klasycznej i nowoczesnej fantasy i fantastyki, będą mieli dodatkowe atrakcje gdy uda im się rozpoznać wplecione w fabułę liczne odniesienia do tych gatunków.

     Całość okraszona jest barwną gamą niesamowitych postaci i doprawiona absurdalnym humorem kojarzącym się z twórczością Terry'ego Pratchetta („Świat Dysku”) i Douglasa Adamsa („Autostopem przez Galaktykę”). Będziecie nieźle zszokowani, gdy dowiecie się co dzieje się podczas Żerstiwalu ;)

O autorze:

Platte F. Clark jest imiennikiem Platte River na środkowym zachodzie USA. Jak się dowiedział, oznacza to „szeroki i płytki”. Mimo to udało mu się znaleźć żonę i dochować się z nią siedmiorga potomstwa. Platte z wyróżnieniem ukończył college, uzyskując licencjat z filozofii i magisterium z literatury angielskiej. Obecnie mieszka z rodziną w Utah, USA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz