czwartek, 12 maja 2016

Nowości od wydawnictwa Psychoskok

Z ogromną przyjemnością prezentujemy kolejne nowości od wydawnictwa Psychoskok. "Gen", oraz "Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji" to tytuły dla każdego czytelnika.


 
- Jak masz na dysku moje notatki to daj je do wglądu Krysi – powiedział Jacek.
Damian zatrzymał się przy drzwiach. Stał chwilę w bezruchu, zamyślony ważył prośbę Jacka. Jego związek z Krystyną był specyficzny. Właściwie nie powinien mieć miejsca. To on – Damian był od ryzykownych zajęć, zaś Krysia miała wszystko ustabilizowane i unikała wszelkich zagrożeń. Teraz i ona miałaby wstąpić na grząski grunt. Zdawał sobie doskonale sprawę, że nie powinien jej pozwolić, nie wolno mu było jej narażać, a jednocześnie nie mógł jej tego zabronić, jeżeli tylko będzie chciała przejrzeć te notatki i nie mógł odmówić Jackowi…
- Wiesz co… – Damian zwrócił się do Jacka, – …ja jej wspomnę o tym, o czym rozmawialiśmy, o twoich kłopotach i przekażę jej twoją prośbę. Ale lojalnie ją uprzedzę przed ewentualnymi konsekwencjami jakie i ją mogą spotkać. Ale jak zechce w to wejść to pozostanie mi tylko ją chronić.
- Nie chcę jej w nic mieszać, ale potrzebuję innego,
świeżego spojrzenia.
- Ok. – Damian w pouczającym geście podniósł wskazujący palec prawej ręki do góry. – Pamiętaj, uważaj na wszystko i nie rób nic pochopnie. Chodzisz po kruchym lodzie.

Ebook dostępny na stronie:
http://www.ebooki123.pl/gen_p517



Psychoskok poleca: „Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji”



W umysłach ludzkich rodzą się pytania, które determinują, by szukać odpowiedzi dotyczących spraw niepojętych. Pytania te towarzyszą naturze ludzkiej od niepamiętnych czasów, na wszystkich etapach bytowania człowieka.  Natura ludzka jest z jakiegoś powodu tak kreatywna, że ciągle szuka zrozumienia, by pojąć to, co niepojęte i wyjaśnić niewyjaśnione. Na tej drodze często napotyka miraże, które bierze człowiek za prawdę obiektywną, by nie dopuszczać empirycznych wyjaśnień, które stoją w sprzeczności z oparami absurdu. Wygląda na to, że wszystkie istoty rozumne na swej początkowej drodze, tak jak dzieci, skłonne są wierzyć w bajki.  Człowiek błądząc po zakamarkach swego umysłu i posiadanej wyobraźni, zaczyna mieszać fikcje i fakty. Nie dopuszcza myśli, że umysł płata mu figle, ulegając sugestiom: czarownika, szamana, wodza , kapłana, króla czy polityka.  Ten kto ma opory wewnętrzne kończy jak Sokrates, który musiał wypić cykutę. Dlatego powstało powiedzenie, że pewnych prawd nie mówi się nikomu, gdyż lepiej sobie obciąć język, gdyby mieli ci obciąć głowę.
 
Moje przemyślenia...
Autor – Tadeusz Zajęcki

Książka do kupienia między innymi w sklepie internetowym http://tylkorelaks.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz