piątek, 22 kwietnia 2016

Spotkanie z Krzysztofem Kaźmierczakiem - 28 kwietnia Warszawa

     Wraz z wydawnictwem Zysk i S-ka serdecznie zapraszamy na potkanie z Krzysztofem Kaźmierczakiem, dziennikarzem śledczym, poświęcone jego debiutanckiej powieści sensacyjnej "Krótka instrukcja obsługi psa". Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia w Warszawie.


28 kwietnia,
godz. 18:00
SDP, ul. Foksal 3/5
Warszawa

Spotkanie poprowadzi Jacek Łęski

     Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. „Krótka instrukcja obsługi psa” zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „Służby specjalne” Patryka Vegi.

     Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

     Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty na motywach prawdziwych wydarzeń dotyczących zabójstwa ‎Jarosława Ziętary.

„Ponura historia okrutnego zabójstwa z polityką w tle. Wciąga i uzależnia od pierwszych stron. Przerażająca realizmem, bo mogła wydarzyć się naprawdę. Niezwykły debiut. Polecam”.
Vincent V. Severski, autor serii powieści „Nielegalni"

„Krzysztof M. Kaźmierczak napisał trzymającą w napięciu wielowątkową powieść sensacyjną, pełną zaskakujących zwrotów i z efektownym finałem. Czyta się świetnie”.
Piotr Pytlakowski, dziennikarz, pisarz i scenarzysta


O autorze:
Krzysztof M. Kaźmierczak (ur. 1967 r.). Dziennikarz śledczy, w zawodzie od 1989 r. (wcześniej publikował w mediach podziemnych), specjalizuje się w śledztwach historycznych. W okresie PRL uczestnik Konfederacji Młodej Polski "Rokosz" - radykalnej podziemnej młodzieżowej organizacji niepodległościowej, oraz redaktor niezależnej prasy młodzieżowej i artystycznej. Po 1989 r. pracował w "Gazecie Poznańskiej", "Nowym Dniu" i "Superexpressie", obecnie (od 2007 r.) dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego". Autor książek: Ściśle tajne (2009), Tajne spec. znaczenia (2009), Lew z Głównej (2010), współautor Oni tworzyli "Solidarność" (2010) oraz Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa (2015), za którą autorzy otrzymali nagrodę "Watergate". Laureat konkursów im. Wojciecha Dolaty Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2010 i 2011). W 2013 r. otrzymał nagrodę honorową "Świadek Historii" Instytutu Pamięci Narodowej "w uznaniu szczególnych zasług w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz