Przedstawiamy najnowsze pozycje od wydawnictwa Novae Res, śród nich znajdują się pozycje z literatury obyczajowej, młodzieżowej, kobiecej, fantasy, a także powieść historyczna. Życzymy wszystkim miłej lektury!
Niedopieszczeni — Jan W.
Witajcie w rzeczywistości, gdzie liczą się tylko wyniki, wypracowany zysk i miejsce w pracowniczej hierarchii. Poznajcie ludzi, którym system dał wszystko wyłącznie po to, by uczynić ich posłusznymi narzędziami. Przekonajcie się, jak szybko można zatracić się w wirtualnym świecie rozmytych wartości, głęboko pragnąc po prostu „kochać i być kochanym”.
Ambitny i zdolny bohater Niedopieszczonych oprowadza Czytelnika po kolejnych szczeblach korporacyjnej drabiny. Widzimy blaski dostatniego życia, wciąż niezaspokojony głód zawodowego sukcesu, różne odcienie miłości i pożądania, wreszcie samotność i bezradność jednego z wielu trybików maszyny, gdy ktoś „bliski” postanowił wymienić go na nowy mechanizm... a wszystko opisane ze znajomością korporacyjnego slangu i okraszone nawiązaniami do klasyki kinematografii, muzyki i literatury.
Nie dla ciebie — Beata Worobiec
Dawid to przeciętny facet o nieprzeciętnych umiejętnościach. Jak mało kto czaruje, zwodzi i wykorzystuje kobiety. Jest uwodzicielem, łowcą, dobrze zna Twoje pragnienia. Wiesz, że to nie jest grzeczny facet, ale masz nadzieję, że dla Ciebie się zmieni. Chcesz podejść bliżej, poznać go. To tylko jedna z pułapek, w którą właśnie wpadłaś. Nie daj się uwieść – to nie jest facet dla Ciebie.
Co się jednak stanie, kiedy urok, który rzucał na kobiety, trafi także jego? I to dwa razy? Czy łowca stanie się zwierzyną? Czy można zbudować związek na kłamstwie? Co jest tak naprawdę ważne dla mężczyzny – uroda czy charakter?
Skazani na siebie. Tom I - Dolina Nicole — Izabela Gontowicz-Kapica, Iwona Prończuk
Jest rok 2028. Na tratwach ratunkowych materializuje się grupa sześciuset przypadkowych – jak się początkowo wydaje – rozbitków.
Zostali oni prewencyjnie skazani na piętnaście lat wygnania, ponieważ mogliby wywołać na Ziemi powstanie przeciwko rządowi. Zaopatrzeni w trumny z ekwipunkiem przybijają do brzegu nieznanej planety. W trakcie walki o władzę, zasoby i miłość okazuje się, że dzika planeta jest jedyną nadzieją dla reszty ludzkości. Rozpoczyna się wyścig z czasem.
Karol Muchowicz. Wynalazca zamka na płaski klucz typu Yale - Małgorzata Machnacz-Zarzeczna
Warszawa przełomu XIX i XX wieku. Okres bujnego rozkwitu przedsiębiorczości, ale i pogłębiającej się biedy. Czas narodowej żałoby po klęsce powstania styczniowego, lecz także rodzącej się na nowo antycarskiej opozycji oraz ruchów socjalistycznych i rewolucyjnych. Na tym tle młody przedsiębiorca wkracza z impetem w dorosłe życie. Zakłada rodzinę, rozkręca prężne interesy, wreszcie daje upust swojej żyłce wynalazcy.
W drugiej powieści z cyklu "Saga rodu Muchowiczów" Małgorzata Machnacz-Zarzeczna kreśli losy swego pradziadka Karola Muchowicza, syna Felixa i Karoliny z Duninów Muchowicz, wynalazcy zamka na płaski klucz typu yale. Autorka nie tylko z pasją opowiada kolejny rozdział barwnej historii swojej rodziny, ale daje również możliwość przeniesienia się w sam środek „pięknej epoki” na ulice dawnej Warszawy.
Ponownie niezamężna — Agata Bogońska
Czy rozwód zawsze musi być równoznaczny z zakończeniem najszczęśliwszego okresu w życiu? Czy ściągnięcie obrączki sprawia, że kobieta staje się bezwartościowa i nudna? Trzydziestoletnia Maja Kwiatkowska, dowiedziawszy się o zdradzie męża, odpowiada na te pytania twierdząco. Przyjaciółki i nowy mężczyzna na horyzoncie pozwalają jej jednak dostrzec, jak wiele możliwości daje ponowna wolność. Aby z nich skorzystać, musi uwierzyć w siebie i dostrzec siłę swoich umiejętności, a w chwilach zwątpienia powtarzać niezawodne zdanie: „Jesteś silną kobietą”. Przekonajcie się, czy taki przepis zagwarantuje jej sukces i nowe, szczęśliwe życie.
Uświadomiłam sobie, że czasu nie można cofnąć. Nie ma sensu żałować czegoś, czego nie można już zmienić. Nauczyło mnie to, że człowiek zawsze ma wybór. Bywa tak, że ktoś wpędza nas w pewien rodzaj zniewolenia, czasami nawet nieumyślnie, ale ostatecznie to my robimy każdy następny krok. Problem w tym, żeby nauczyć się słuchać samego siebie. Zadać sobie pytanie „Czy ja tego chcę, czy robię to, żeby zadowolić kogoś innego?”
Zakaz — Anna Niedbał
Angelika Langer, przez przyjaciół nazywana Angel, jest nastolatką posiadającą wyjątkowy dar widzenia dusz zmarłych ludzi. Nikt z jej otoczenia nie wie, kim naprawdę jest i co potrafi. W momencie, kiedy na jej drodze pojawia się duch małej dziewczynki, wszystko się zmienia. Życie jej i jej bliskich przestaje być bezpieczne. Na dodatek pewnego dnia poznaje Oscara i dowiaduje się, że nie jest zwykłym medium, lecz Kapłanką i ma do wykonania niezwykle ważne zadanie. Musi zebrać dary pozostawione w trzech różnych światach przez Wyrocznie, a następnie wyprawić ceremonię mającą na celu zniszczenie Księgi Przejścia, by na zawsze uwięzić Antychrysta w innym wymiarze. Dziewczyna zostaje zmuszona porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w niebezpieczną podróż z chłodnym i nieprzystępnym Oscarem.
Kraków niezłomnych 1946 — Paweł Słomiak
W wolnej Polsce po roku 1989 o Żołnierzach Wyklętych mówi się wciąż stanowczo za mało. Celem niniejszej książki jest przybliżenie historii krakowskiego oddziału Wyklętych, którego brawurowe akcje przeprowadzane na terenie miasta muszą budzić podziw. „Siekiera” i jego żołnierze kilka razy zagrali na nosie ludowej władzy, odbijając więźniów czy zdobywając pieniądze potrzebne do prowadzenia działalności. Wrażenie robi już zresztą samo sprytne ulokowanie bazy blisko centrum miasta. Historia krakowskiego oddziału została przedstawiona w formie beletrystycznej i zawiera nie tylko opisy akcji, lecz także charakterystykę życia codziennego żołnierzy, realizowanych pasji, pracy zawodowej. Nie brak tu również wątków romantycznych i sportowych.
Krajobrazy mojej duszy. Księga VI. Codex Gigas — Jarosław Bzoma
Jarosław Bzoma urodził się w 1961 roku. Jest lekarzem. Na studiach zaczął pisać poezję, z którą debiutował w roku 1984 na łamach dwutygodnika społeczno-kulturalnego Kamena. Krajobrazy to jego debiut prozatorski.
Krajobrazy to cykl 6 tomów, w których autor zadaje pytania i stara się dać odpowiedź na fundamentalne psychologiczno-filozoficzne zagadnienia metafizyczne, epistemologiczne i ontologiczne dotyczące człowieka. To sokratejski przewodnik po tym, co ludziom znane i nieznane, czego chcieliby się dowiedzieć o sobie samych, a co często leży na pograniczach i peryferiach ludzkiej świadomości. Co leży w zakresie naszego poznania, a co być może na zawsze pozostanie tajemnicą.
Dlaczego nasze spotkanie z Chrystusem poprzez Jezusa ma taki traumatyczny charakter?
Co nas czeka na przyszłym Sądzie Ostatecznym?
Czy śniąc progresywnie możemy dotrzeć do tronu Boga i rozmawiać z jego strażnikami, sześcioskrzydłymi serafinami? Dokąd zaprowadzi mnie podróż w głąb świetliście kryształowej struktury nieprzejawionego Boga? Czy każdy z nas może stworzyć własny wszechświat, w którym zamieszka po śmierci, stając się jego demiurgiem?
Życie to pejzaże minione — Andrzej Katzenmark
Podczas szkolenia Teodor doznaje olśnienia. W prelegentce dostrzega dawną miłość. Powraca tamto zauroczenie. Nieoczekiwane spotkanie, tak jak Proustowska magdalenka, wyzwala odtwarzanie wspomnień. Główny bohater z każdą chwilą zanurza się w swojej pamięci, wydobywa z niej kolejne minione zdarzenia i opowiada historię jednego jesiennego dnia.
Czy spotkana po latach ukochana należy do obecnej, czy do minionej rzeczywistości? Czy jej pamięć przechowała tak samo żywy i niezakłócony niczym obraz wydarzeń tamtego dnia? Czy w przeszłości tkwi klucz do zrozumienia teraźniejszości?
Poznać wroga — Sophie Elizabeth Johns
Trójka gimnazjalistów zafascynowanych kryminałami zostaje wplątana w niebezpieczną grę, w której stawką jest życie mieszkańców ich miasta. Tajemniczy nieznajomy dostarcza im skrzyneczkę z dziwnymi przedmiotami, które na pierwszy rzut oka nie mają z niczym związku. Tymczasem są to niezwykle cenne wskazówki...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz