W listopadzie ukażą się tytuły:
ALIANCI. II WOJNA ŚWIATOWA
Talia poświęcona siłom aliantów w okresie II wojny światowej z klimatycznymi ilustracjami. Dla miłośników historii i nie tylko.
Wybór zagadnień i postaci do talii nie był łatwy. Celem było oddanie ogromnego wysiłku militarnego państw walczących z Niemcami i Japonią. Na kartach widnieją znani dowódcy, broń i żołnierze m.in. Generał Armii Dwight Eisenhower „Ike”, późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych, czterosilnikowy bombowiec B-17 „Latająca Forteca”, partyzanci, amerykańscy marines i chyba najlepiej znany czołg II wojny światowej – T-34. W instrukcji do każdej grafiki gracze znajdą krótki komentarz historyczny.
Rysunki: Jakub Mathia
Projekt pudełka i rewers: Piotr Łapiński
Komentarz historyczny: Łukasz Przybyło
NIGHTMARES
Talia dla miłośników mrocznych klimatów. Spodoba się zwłaszcza fanom nieśmiertelnej serii "Obcy" i osobom zaczytującym się w prozie ekscentrycznego Howarda Phillipsa Lovecrafta lub Williama Gibsona. Karty zaprojektował znany artysta Mariusz „Noistromo” Siergiejew.
GRAFFITI
Graffiti, street art, murale - to właśnie im poświęcona jest ta oryginalna talia kart. Tematyka jest bardzo interesująca, ale szerzej nieznana. Z tego względu do talii dołączona jest książeczka ze specjalistycznym wstępem Artura Wabika, artysty sztuk wizualnych, autora murali i instalacji w przestrzeni publicznej, publicysty i badacza popkultury. Warto przed pierwszą rozgrywką poczytać o narodzinach graffiti w 1969 roku, jego związku z kulturą hip-hop, silnym społecznym przekazie jaki ze sobą niesie, a także o międzynarodowej pozycji polskich artystów street artu.
Projekt kart: Piotr Bednarczyk
Omówienie historii graffiti: Artur Wabik
PIXELART
Talia utrzymana jest w estetyce pixel art. Na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi: elementy graficzne składające się z przypominających piksele kwadratowych klocków, stylistyka retro, wykorzystanie motywów z klasycznych gier wideo na koszulkach. Ale czy na pewno wszyscy wiedzą czym jest pixel art i skąd się wziął? Fachową wiedzą o sztuce z pixeli, w specjalnie dołączonej książeczce, dzieli się z graczami Bartłomiej Nagórski.
Piksele są obecne w kinie, telewizji, grach wideo starych i nowych, designie, ilustracjach, modzie, na ścianach i ulicach miast, a od niedawna również na kartach do gry. Ilustracje do talii przygotował Artur Reterski.
Opakowanie i rewers: Mateusz Czech
Omówienie historii pixel art: Bartłomiej Nagórski
Ilustracje: Artur Reterski
Łoł! Świetne karty, najbardziej przypadła mi do gustu talia NIGHTMARES :)
OdpowiedzUsuńNam również :) Choć Pixelart też mają swój urok. O ile będzie taka możliwość przedstawimy bliżej którąś z tych talii, ale na razie jeszcze nic nie możemy obiecać ;) Za to w przyszłym tygodniu pojawi się recenzja, również wartych uwagi, japońskich kart Hanafuda.
Usuń